Kraj

Marketing

Top news

Bolt otwiera w Warszawie swój drugi co do wielkości hub

Estońska firma zatrudnia obecnie w Polsce ponad 300 osób.

Otwarcie nowego biura Bolt w Warszawie. Od lewej: Markus Villig, CEO Bolt, oraz ambasador Estonii w Polsce Miko Haljas

Właściciel aplikacji mobilnych z obszaru mikromobilności i dostaw żywności poinformował, że czterokrotnie zwiększył swoją działalność od początku pandemii, a w lipcu br. odnotował najbardziej udany miesiąc w historii. Estońska firma obecna jest w 45 krajach i ponad 500 miastach, w tym w ponad 60 w Polsce, gdzie działa od 2017 r.

Bolt otwiera obecnie w Polsce nowy, drugi po Estonii co do wielkości hub, gdzie łącznie zatrudnia ponad 300 osób. Specjaliści w centrum inżynieryjnym w Warszawie pracują m.in. nad utrzymaniem i rozwijaniem globalnej infrastruktury danych, budową kanałów komunikacji wspierających linie produktowe oraz rozwiązaniami związanymi z Bolt Market. Ta ostatnia usługa umożliwi zrobienie zakupów spożywczych online, uzupełniając ofertę firmy, w której są już dostawy z lokali gastronomicznych (Bolt Food). Lokalnie rozwijany jest również m.in. centralny system do obsługi zgłoszeń pochodzących od użytkowników aplikacji oraz metody ich klasyfikowania i automatycznego procesowania bazujące na uczeniu maszynowym.

W tym roku w Polsce Bolt uruchomił usługi przewozu taksówkami w 4 miastach, wprowadził hulajnogi elektryczne do 20 nowych miast, rowery elektryczne w Bydgoszczy, Olsztynie, Krakowie i Warszawie oraz usługi q-commerce w 5 lokalizacjach. Według danych z początku br. w skali globalnej ma ponad 100 milionów, trzy razy więcej niż na początku 2020 r. Firma w ciągu ostatniego roku otworzyła kilka nowych biur, w tym huby inżynieryjne w Berlinie i Nairobi.