Kraj

Marketing

Bolt zapowiada zwiększoną dbałość o bezpieczeństwo przejazdów hulajnogami

W 2022 r. Bolt odnotował blisko dwa razy większą liczbę wypożyczeń hulajnóg niż w roku poprzednim oraz zwiększył swoją flotę ponad czterokrotnie.

Z hulajnóg Bolta można obecnie skorzystać w 50 miastach w Polsce (w ubiegłym roku doszło 25 nowych), a z rowerów elektrycznych w pięciu. – Mamy nadzieję, że dzięki pracy wkładanej w rozwój i ulepszanie naszych usług, a także współpracy z organizacjami pozarządowymi i administracją miejską dotrzemy w tym sezonie z naszą ofertą zielonej mobilności do nowych miast. Jednocześnie jako największy operator mikromobilności w Europie czujemy się w obowiązku wprowadzać coraz wyższe standardy w branży. Dlatego też powstało zobowiązanie Bolt na rzecz bezpieczeństwa hulajnóg elektrycznych – mówi Bartosz Małecki, senior operations manager, Bolt Rentals w Polsce.

Na otwarcie nowego sezonu na hulajnogi i rowery elektryczne Bolt opublikował oficjalne zobowiązanie do działania na rzecz bezpieczeństwa przejazdów jednośladami. Kluczowe problemy w tym obszarze zostały zidentyfikowane w badaniu przeprowadzonym przez firmę konsultingową Steer. Należy do nich prowadzenie hulajnóg w stanie nietrzeźwym, skuteczna edukacja, zwłaszcza nowych użytkowników (według badań przeprowadzonych przez Austin Public Health, cytowanych przez Steera, co trzeci wypadek na hulajnodze skutkujący obrażeniami ma miejsce podczas pierwszej jazdy użytkownika) oraz poszanowanie przestrzeni publicznej (prawidłowe parkowanie hulajnóg).

Pełną treść zobowiązania Bolt na rzecz bezpieczeństwa hulajnóg elektrycznych można znaleźć tutaj, a wnioski z badania Steer tutaj (dokumenty w języku angielskim).