Kraj

Marketing

Bolt uruchamia kategorię "Kobiety dla kobiet"

Nowa opcja przejazdów, łącząca pasażerki i kierowczynie, dostępna będzie na początek w 9 miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Uruchomienie nowej funkcji umożliwiającej każdej użytkowniczce aplikacji zamówienie przejazdu z kierowczynią to kolejne działanie Bolta na rzecz podniesienia bezpieczeństwa kobiet korzystających z jego usług. W czerwcu br. firma wdrożyła rozwiązanie wykorzystujące AI, które pozwala potwierdzić, że pojazd jest prowadzony przez kierowcę zarejestrowanego w aplikacji, a pod koniec kwietnia nawiązała współpracę z Fundacją Feminoteka. Na początek nowa kategoria “Kobiety dla kobiet” będzie dostępna w 9 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. – Uruchomienie kategorii “Kobiety dla kobiet” to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy – mówi Paweł Kuncicki, country manager Bolt w Polsce (na zdjęciu).

Bolt udostępnia w aplikacji możliwość śledzenia przejazdu oraz przycisk łączący z numerem alarmowym 112. Ponadto kierowczynie będą miały możliwość odrzucenia przejazdu, np. jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę.