Kraj

Marketing

Bolt uruchamia rowery elektryczne w Warszawie

Są obecnie dostępne w czterech polskich miastach: Bydgoszczy, Krakowie, Olsztynie i od 3 czerwca (Światowego Dnia Roweru) w Warszawie.

Warszawa dołącza do grona miast, w których użytkownicy Bolta mogą skorzystać z roweru elektrycznego. Nowa opcja zostanie także dodana, obok taksówek i e-hulajnóg, do oferty Bolt Business. Przejazdy rowerami elektrycznymi można więc zaoferować pracownikom jako dodatkowy benefit. W tym roku Bolt planuje wprowadzenie 16 tys. tych pojazdów w całej Europie. 

Korzystanie z roweru elektrycznego Bolt kosztuje 50 gr za minutę. Będzie się je wypożyczać w takim systemie jak hulajnogi elektryczne (free float, czyli rozpoczynanie i kończenie podróży w dowolnym miejscu w strefie, w której dostępna jest usługa Bolt). Dla wygody użytkowników pomyślano o funkcji ładowania telefonu za pomocą bezprzewodowej ładowarki umieszczonej na kierownicy. Ponadto rowery elektryczne Bolt mają nadajnik GPS, co ułatwia znalezienie ich na ulicy.

Ze względów bezpieczeństwa maksymalna prędkość ograniczona jest do 20 km na godzinę. Firma promuje jazdę w kaskach, a także parkowanie pojazdów w miejscach bezpiecznych z punktu widzenia pieszych, np. przy stojakach na rowery miejskie.

Wprowadzenie rowerów elektrycznych do Warszawy to kolejny krok w kierunku dywersyfikacji naszej oferty mikromobilności współdzielonej. Hulajnogi i rowery elektryczne uzupełniają się, ponieważ odpowiadają na różne potrzeby transportowe użytkowników. Hulajnoga jest najbardziej efektywnym rozwiązaniem na krótkich dystansach, do 4 km, podczas gdy rowery elektryczne sprawdzą się do pokonywania dłuższych tras, od 5 do 10 km – mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals country manager w Polsce.