Kraj

Marketing

Carrefour ogłasza sukces akcji zwrotu butelek bez paragonu

Od kwietnia do października ub.r. w sklepach Carrefour w Polsce oddano ponad 3,2 mln butelek, o 227% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Program odbioru butelek zwrotnych bez konieczności okazywania paragonu ruszył 22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, w ponad 250 sklepach Carrefour Polska we współpracy z głównymi partnerami – Grupą Żywiec, Kompanią Piwowarską oraz Carlsberg Polska. Oddając butelki, klienci otrzymują e-bony stanowiące zwrot pełnej kaucji, którymi mogą zapłacić za kolejne zakupy. Od grudnia 2021 r. użytkownicy aplikacji mobilnej Mój Carrefour mogą również zapisać w niej bon o wartości kaucji.

W okresie od kwietnia do października w sklepach Carrefour oddano ponad 3,2 mln butelek, które mogły dzięki temu wrócić do obiegu, zapobiegając powstaniu 900 ton odpadów. Wzrost zwrotu butelek w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim wyniósł 227%. W ramach akcji polscy klienci odzyskali ok. 1,643 mln zł w formie e-bonów. Akcja będzie kontynuowana w br. Według prognoz Carrefoura w 2022 r. łączna kwota zwrotów na e-bony w programie może wynieść 4 mln zł.

Inicjatywa stanowi element długoterminowego programu “Stop marnotrawstwu”, w ramach którego Carrefour od 2013 r. realizuje w Polsce działania przeciwdziałające wszelkim formom marnowania zasobów naszej planety.