Kraj

CCC wprowadza usługę Paczka w Weekend

Sieć we współpracy z Inpostem umożliwia konsumentom dostawę towaru do paczkomatu nawet w sobotę i niedzielę.

Grupa CCC we współpracy z InPostem uruchomiła usługę Paczka w Weekend, umożliwiającą konsumentom dostawę do paczkomatu w sobotę, a nawet w niedzielę. Klienci sklepu internetowego ccc.eu, którzy złożą zamówienie pod koniec tygodnia (od czwartku wieczorem do soboty rano), mogą liczyć na sprawną dostawę do jednego z 7 tys. paczkomatów w Polsce jeszcze w ten sam weekend. Konsumenci, którzy złożą zamówienie w sobotę rano do 12.30, będą mogli założyć nową parę butów od CCC już w niedzielę.
– Usługa dostępna jest dopiero od trzech weekendów, w tym okresie jej udział w ogólnej liczbie zleceń to prawie 1/4 – mówi Jakub Jasiński, dyrektor ds. rozwoju omnichannel CCC.
Oprócz sklepu internetowego ccc.eu klienci mogą także dokonywać zamówień z opcją Paczka w Weekend przy użyciu aplikacji mobilnej CCC. Łącznie kanał mobilny (strona ccc.eu i aplikacja) odpowiada za 75-80% ruchu w serwisach CCC.
Na koniec czerwca 2020 r. Grupa CCC była obecna w 29 krajach – w 23 poprzez sklepy stacjonarne, a w 17 poprzez kanał online. Grupa ma łącznie ponad 60 platform online w całej Europie: poprzez domeny eobuwie.pl, ccc.eu, Modivo, DeeZee oraz Gino Rossi. W 2019 r. konsumenci CCC nabyli we wszystkich kanałach sprzedaży ponad 52 mln par obuwia.