Kraj

Dariusz Maliszewski "honorowym prezesem" Radia 357

Tworząca się stacja ogłosiła również, że do zespołu dołączyli Tomasz Organek i Marek Brzeziński.

W swoich mediach społecznościowych Radio 357 poinformowało o strukturze firmy i kwestiach własności. Radio 357 jako firma ma być “wspólną własnością wszystkich dziennikarzy tworzących redakcję”. Twórcy wciąż rozważają optymalną formą prawną – może to będzie spółdzielnia, fundacja, stowarzyszenie, spółka komandytowa lub jakaś forma hybrydowa (np. sp. z o.o. sp.k. lub sp. z o.o. ze spółdzielnią w roli jednego ze wspólników). 
Kancelaria prawna, która obsługuje podmiot, aktualnie szuka najlepszej struktury, uwzględniając planowane zmiany przepisów podatkowych i nasze plany rozwoju, m.in. włączenie do spółki jakiegoś inwestora, który pomógłby stacji zdobyć częstotliwość FM. Docelową formę prawną dla radia wszyscy w redakcji mają wybrać wspólnie. W ciągu miesiąca ta ostateczna firma powinna być zarejestrowana. 
Wyłącznie na potrzeby uruchomienia zbiórki została utworzona dwuosobowa spółka 357 z o.o. i została zarejestrowana w uproszczonej formie w eKRS przez internet. Jak podkreślają twórcy radia, z pomocą przyszedł wieloletni słuchacz Trójki, doświadczony menedżer i biznesmen Dariusz Maliszewski. “Darek jest prezesem spółki tylko honorowo – do chwili zarejestrowania naszej docelowej firmy. Ma w tej minispółeczce 10% udziałów, ponieważ system do internetowej rejestracji nie pozwala na wybór prezesa spoza grona wspólników – tylko wspólnik może zostać prezesem. W chwili rejestracji naszej “dużej” firmy, Darek odstąpi swoje udziały reszcie redakcji i zrzeknie się funkcji prezesa” – informują w swoich mediach społecznościowych twórcy.
Stacja w swoich mediach społecznościowych ogłosiła również, że do zespołu dołączył wieloletni komentator sportowy Marek Brzeziński. Swoją wieczorną muzyczną audycję poprowadzi również muzyk i kompozytor Tomasz Organek. Obecnie zespół radia liczy 40 osób. W serwisie Patronite ze składek 6797 patronów radio uzbierało w ciągu niespełna czterech dób prawie 180 tysięcy zł.

O projekcie Radio 357 informowaliśmy w serwisie MMP24, w wydaniach z 6 i 7 października br.