Zagranica

David Mogensen europejskim CMO Ubera

Mogensen był wcześniej szefem marketingu Google'a dla Europy Północnej.

Uber zatrudnia na stanowisku europejskiego CMO Davida Mogensena. Wcześniej pracował jako szef marketingu dla Google’a na Europę Północną. Mogensen zastępuje Particka Stala, który odszedł z tej firmy po dwóch latach pracy.
Mogensen spędził 20 lat w branży – w ostatniej pracy kierował wprowadzaniem na rynek produktów: Google Home, Google Assistant i YouTube Kids. Zanim zaczął prace w Google, Mogensen spędził dekadę w BMW w Ameryce Północnej, gdzie nadzorował reklamy marki samochodów w USA.
W sierpniu ubiegłego roku Uber dokonał dużych redukcji w dziale marketingu. Wczesną ofiarą zwolnień była szefowa marketingu globalnego Ubera Rebecca Messina, która odeszła w czerwcu, krótko przed ogłoszeniem cięć, wraz ze swoim globalnym dyrektorem marketingu w Uber Freight i północnoamerykańskim szefem działu społecznego w Uber Eats.
W sierpniu Uber zatrudnił innego weterana Google – Thomasa Ranese jako wiceprezesa ds. marketingu globalnego. Zaledwie kilka miesięcy później szef marketingu produktu z YouTube, Lucinda Barlow, zaczęła być wdrażana do prowadzenia działań marketingowych Uber w regionie Azji i Pacyfiku.

(The Drum)