Kraj

Elle.pl uruchamia dział poświęcony vintage

Magazyn rusza także z podcastem o modzie z drugiej ręki.

Serwis internetowy Elle.pl, należący do grupy Burda Media Polska, wystartował z sekcją Vintage poświęconą modzie z drugiego obiegu oraz podcastem Dział Vintage, którego prowadzącą została redaktorka mody Aleksandra Zawadzka.

– Rynek mody z drugiej ręki rośnie proporcjonalnie do świadomości ekologicznej, a najmodniejsze ubrania to te, które opowiadają już jakieś historie. Vintage to nie jest jednak jedynie chwilowy trend, ale prawdziwa rewolucja w branży i na świecie, której nie wolno ignorować – przekonuje redaktorka mody i podkreśla, że w nowym
dziale serwisu będzie można na bieżąco czytać o wszystkim, co związane jest ze zjawiskiem vintage.

Na Elle.pl można znaleźć kilkadziesiąt artykułów o tej tematyce, w tym przewodniki po najciekawszych stacjonarnych i internetowych sklepach vintage, teksty, poradniki modowo-ekologiczne, rozmowy i wywiady z osobami z branży kreatywnej. Z okazji startu sekcji uruchomiono też podcast Dział Vintage, w którym Aleksandra Zawadzka wraz z rozmówcami szuka odpowiedzi na pytanie “Czym jest vintage?”. Tematem pierwszego odcinka są kulisy prowadzenia własnego vintage shopu. Gościem podcastu jest jedna z założycielek sklepu Ventimiglia Vintage – Joanna Jarocka.