Kraj

Firma Atmedia zostanie w Polsce zlikwidowana

O likwidacji został już poinformowany polski zespół. Decyzja nie oznacza przerwania rozmów z potencjalnym nabywcą. Odziały w Czechach i na Węgrzech pracują nadal.

Udziałowcy domu sprzedaży mediów tematycznych Atmedia podjęli decyzję o likwidacji firmy w Polsce. – Z żalem muszę potwierdzić tę informację. Jako zarząd Atmedia będziemy odpowiedzialni za przeprowadzenie procesu zamykania Atmedia w Polsce. Budowaliśmy tę firmę od podstaw i tylko my wiemy, jak wiele energii włożyliśmy w to, by przez lata być liderem rynku reklamy mediów tematycznych. W obecnej sytuacji – po utracie większości klientów z rynku telewizyjnego – nie widzimy możliwości kontynuacji działalności – powiedział Marcin Boroszko, CEO Atmedia.
Poza Warszawą Atmedia ma też biura w Pradze i Budapeszcie. – Likwidacja firmy w Polsce nie oznacza zakończenia działalności na rynku czeskim i węgierskim. Tam Atmedia będą pracować jako samodzielne jednostki – dodaje Boroszko.  
Decyzja o zamknięciu Atmedia w Polsce nie wyklucza dalszych rozmów z potencjalnymi inwestorami. W ostatnim czasie media podawały, że brokerem zainteresowana jest rosyjska firma Gazprom-Media. W serwisie MMP24 pisaliśmy o tym 3 grudnia. Boroszko nie komentuje tych informacji.
Dom sprzedaży mediów tematycznych Atmedia (wcześniej jako At Media) działał na naszym rynku od 1998 r.