Kraj

Gamenation sprzedane Rupie Network

Maciej Skrzypczak, CEO & partner w Gameset, obejmuje stanowisko doradcy w Rupie Network.

Polskie narzędzie Gamenation zostało sprzedane Rupie Network – amerykańskiemu start-upowi tworzącemu platformę finansowania i dystrybucji gier na bazie blockchain i Ethereum.

Gamenation powstało w październiku 2017 r. jako nowy projekt założycieli agencji marketingu gamingowego Gameset i Szymona Peplińskiego, który pełnił rolę CTO. Celem zespołu było stworzenie platformy wykorzystującej technologię blockchain do łączenia gier influencerów. Polskie studio gier Think Trunk razem ze start-upem Gamenation wydało grę “Book of Demons” na platformie blockchain. Grę można było zakupić na specjalnej
stronie za pomocą waluty Ether. Była to pierwsza na świecie gra wydana z wykorzystaniem technologii blockchain i z użyciem tzw. smart contractów do obsługi zamówień. Dzięki temu pieniądze za każdy zakup gry trafiają do twórców szybciej (w ciągu kilku sekund), z pominięciem pośredników i natychmiastową dystrybucją prowizji między strony transakcji.

Od marca br. Gamenation staje się częścią Rupie Network – firmy z USA założonej przez byłych inżynierów LinkedIna, Google i Facebooka, która docelowo ma się stać nową platformą finansowania i budowy gier. Maciej Skrzypczak, CEO & partner w Gameset, reprezentując zespół – Piotra Bombola, Łukasza Turkowskiego i Szymona Peplińskiego – pełni rolę doradcy w Rupie. Transakcja obejmuje przekazanie technologii i zasobów do USA. Wartość umowy nie została podana.

– Włączenie naszego projektu do Rupie Network daje nam dostęp do niesamowitego networku na poziomie globalnym i możliwość realizacji największych ambicji. W projekcie doradcami są m.in. twórcy Bread czy Polymath – absolutnie topowych blokchainowych projektów z ostatniego roku. W konsekwencji robimy krok w kierunku celu, jaki sobie założyliśmy, powołując Gamenation: zmianę modelu finansowania i promocji gier. Cieszymy się, że tak szybko po naszym “proof of concept” z wydaniem gry “Book of Demons” środowisko
startupowe zauważyło i doceniło naszą pracę – mówi Maciej Skrzypczak.