Kraj

"Glamour Unicorn" - komórkowe wydanie specjalne magazynu

Partnerami pierwszego wydania są marki Converse i Lilou.

"Glamour Unicorn" - komórkowe wydanie specjalne magazynu
Wydawany przez Burda Media Polska magazyn “Glamour” uruchomił nowy projekt. “Glamour Unicorn” to digitalowe wydanie specjalne magazynu, które dostępne jest wyłącznie na urządzaniach mobilnych. Koncept został stworzony wspólnie przez redakcje magazynu “Glamour” (pod redakcją Katarzyny Dąbrowskiej) i serwisu Glamour.pl (którego redaktor prowadzącą jest Ismena Dąbrowska.),.

Jak informuje wydawca, prawie 90% użytkowników czyta Glamour.pl na swoich smartfonach, dlatego Unicorn jest dostępny wyłącznie na telefonach komórkowych pod adresem unicorn.glamour.pl. Format, obejmujący artykuły, porady wideo i podcasty, ma być publikowany cyklicznie, a za każdym razem towarzyszyć ma mu inne hasło przewodnie. 

Tematem pierwszego wydania jest samoakceptacja. Na pierwszej okładce pojawili się: Red Lipstick Monster, czyli Ewa Grzelakowska-Kostoglu, Pola Bogdańska (znana jako Simply by Pola), zwycięzca Top Model 5 Radek Pestka, influencerka Kate Zacharzewska oraz DJ-ka Tycjana Acquasanta. Wszyscy związani są z marką Converse, która jest partnerem pierwszego wydania “Glamour Unicorn”. Marką, która również dołączyła do pierwszego wydania “Glamour Unicorn”, jest Lilou.

– Unicorn to nowe możliwości dla partnerów i reklamodawców – specjalnie dla tego projektu zostały stworzone formaty reklamowe oraz natywne. Począwszy od wideo e-commerce przez reklamę audio przy odsłuchach tekstów, podcastach i playlistach – mówi Justyna Dziegieć, chief digital officer Burda Media Polska, tłumacząc, że zamiast zdjęć i packshotów – prezentacja produktów opiera się na animacjach, ilustracjach i formaty wideo. Unicorna można słuchać i oglądać – a nie tylko czytać. –  Co więcej wszystkie formaty dają możliwość personalizacji i zaawansowanego targetowania. Dodatkowo – jako projekt mobilny – jest w pełni zintegrowany z social mediami. Stworzyliśmy projekt, który wyprzedza czas – podkreśla.