Kraj

Personalia

Top news

Greg Ciach business development directorem w Platige Image

Platige Image stawia na talenty z obszaru game development. Ciach jest pisarzem, projektantem gier oraz koderem.

Do zespołu Platige Image dołączyła nowa osoba z dużym doświadczeniem w branży game dev. Funkcję business development directora objął Greg Ciach, który odpowiadać będzie za rozwój Platige w obszarze game development. Jego zadaniem będzie także udział w projektach na styku gier wideo i filmu.

Greg Ciach jest pisarzem, projektantem gier oraz koderem. Posiada bogate doświadczenie w zakresie tworzenia wysokiej jakości tytułów, znanych i cenionych przez społeczność graczy. W trakcie swojej kariery miał okazję doskonalić swoje
umiejętności, pracując nad tytułami opartymi o marki z kategorii AAA – zlecenia realizował między innymi dla Nokia OVI oraz wydawców takich gier jak: “The Sims”, “Medal of Honor” i “Need for Speed” (łączna liczba pobrań z platformy Nokia OVI to ponad 50 milionów egzemplarzy). Jako CEO polskiego producenta gier PolyAmorous odpowiedzialny był między innymi za koncepcję oraz pomysł fabularny przygodowej gry “Paradise Lost”. W swojej dotychczasowej karierze realizował zlecenia dla czołowych klientów, pełnił też kluczowe funkcje w studiach gamedevowych.

Greg Ciach w ramach nowych obowiązków będzie ściśle współpracował z działem film development, m.in. przy
tworzeniu, pozyskiwaniu i rozwijaniu projektów, bazujących na już posiadanych i pozyskanych prawach autorskich. Kluczową kompetencją na nowo utworzonym stanowisku będzie realizacja zleceń opierających się na silnej narracji oraz cechujących się wysokiej jakości grafiką, równie ważnym celem będzie podkreślanie kluczowych dla graczy walorów rozgrywki.

Jedną z ostatnich produkcji Platige był cinematic do gry “Dying Light 2’’, który został zaprezentowany po raz pierwszy na targach E3 w Los Angeles. Produkcja była wspólnym dziełem studia Techland, znanego developera i producenta gier, oraz zespołu Platige Image. Artyści odpowiedzialni byli m.in. za scenariusz i reżyserię trailera oraz voice-overy i dźwięk (Platige Sound).