Zagranica

Grita Loebsack globalnym prezesem Nivea

Grita Loebsack przechodzi do Beiersdorf z EssilorLuxottica, gdzie obecnie jest dyrektorem ds. marketingu Essilor. Swoje nowe stanowisko obejmie w styczniu 2022r.

Rada nadzorcza Beiersdorf AG powołała 51-letnią Gritę Loebsack do zarządu spółki od stycznia 2022 r. Na nowo utworzonym stanowisku prezesa Nivea Grita Loebsack przejmie globalne zarządzanie kultową marką.

Grita Loebsack przechodzi do Beiersdorf z EssilorLuxottica, gdzie obecnie jest dyrektorem ds. marketingu Essilor.

Grita Loebsack, obywatelka Niemiec, ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu markami dot. pielęgnacji skóry, a także w budowaniu globalnych brandów w koncernach: Essilor, Unilever i L’Oréal.

W 1996 roku dołączyła do L’Oréal, gdzie przez 16 lat pełniła różne role marketingowe i biznesowe, m.in. jako dyrektor ds. marketingu międzynarodowego Skincare L’Oréal Paris i prezes globalnej marki Vichy. W 2012 r. rozpoczęła pracę w Unilever jako wiceprezes wykonawczy ds. globalnej pielęgnacji skóry. Jej kolejnym miejscem pracy była firma Kering, gdzie zajmowała stanowisko dyrektora generalnego ds. mody i wyrobów skórzanych, ostatnio w Essilor jako dyrektor ds. marketingu i członek Komitetu Wykonawczego.

Grita Loebsack ukończyła London School of Economics oraz INSEAD (MBA, 1995), mówi w pięciu językach. Jest mężatką i ma troje dzieci.