Kraj

Grupa Carrefour z konkursem dla dostawców na zdrowe i ekologiczne produkty

W konkursie European Food Transition Award zorganizowanym przez Grupę Carrefour dla lokalnych i globalnych dostawców biorą udział zgłoszone produkty z sześciu krajów: Francji, Belgii, Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Polski.

Grupa Carrefour z konkursem dla dostawców na zdrowe i ekologiczne produkty
European Food Transition Awards (Europejska Nagroda Transformacji Żywieniowej) to inicjatywa grupy Carrefour mająca docenić “wysiłki podejmowane przez marki, aby ich produkty były bardziej korzystne dla ludzkiego zdrowia oraz przyjazne dla środowiska”.

W pierwszej fazie konkursu finalistów w każdej kategorii wybiorą konsumenci z sześciu krajów: Francji, Belgii, Włoch, Hiszpanii, Rumunii oraz Polski, głosując online na stronie european-foodtransition-awards.com. Głosowanie rozpoczęło się 16 października i trwa do 1 listopada. Wśród głosujących w Polsce zostanie rozlosowanych 250 e-bonów po 50 zł na zakupy w supermarkecie lub hipermarkecie Carrefour. Do wykorzystania bonu niezbędne jest dokonanie zakupu za minimum 10 zł.

W drugiej fazie 10-osobowe międzynarodowe jury złożone z ekspertów odpowiedzialności społecznej wybierze europejskich zwycięzców każdej z 9 kategorii oraz po jednym krajowym zwycięzcy z każdego państwa uczestniczącego w konkursie. Polskę reprezentuje w nim Małgorzata Greszta, założycielka CSR Consulting. Kategorie konkursowe to produkty spożywcze słodkie, produkty spożywcze słone, dania gotowe świeże i mrożone, produkty mleczarskie i desery, produkty w płynie, produkty dla niemowląt, produkty utrzymania domu, kosmetyki oraz produkty dla zwierząt. 

Zwycięskie produkty otrzymają roczną ekspozycję w katalogach sieci oraz szczególne miejsce w sklepach stacjonarnych podczas Tygodnia Transformacji Żywieniowej Carrefour. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 1 grudnia podczas ceremonii, którą poprowadzi CEO Grupy Carrefour Alexandre Bompard.

Wśród 38 produktów zgłoszonych z polskiego rynku znalazły się m.in. chrupki z soczewicy Przysnacki, ciastka San Łakotki Złotokłose, produkty wegańskie Violife, pieluszki Pampers Harmonie oraz szampon regenerujący z awokado Nature Box.