Kraj

Grupa Platige Image: 33,1 mln zł przychodów ze sprzedaży

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego przychody te wzrosły o 7,24 mln zł, tj. o 28%.

Grupa Platige Image: 33,1 mln zł przychodów ze sprzedaży
Grupa Kapitałowa Platige Image opublikowała raport za III kwartał 2021 r. Grupa zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 33,1 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego przychody te wzrosły o 7,24 mln zł, tj. o 28%.

Narastająco w okresie od 1 stycznia do 30 września 2021 r. grupa zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 79,6 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego przychody te były wyższe o 13 mln zł, tj. o 20%. Narastająco w okresie od 1 stycznia do 30 września 2021 r. Grupa Platige Image osiągnęła 5,9 mln zł zysku ze sprzedaży, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego Grupa odnotowała zysk ze sprzedaży w wysokości 3,3 mln zł, co oznacza wzrost o 80%.

– Najlepsze historycznie wyniki kwartalne to efekt ciężkiej pracy we wszystkich liniach biznesowych. Zapowiedzią tak dobrych rezultatów w III kwartale 2021 r. było m.in. niedawne ogłoszenie nowej umowy ramowej z Activision Publishing. Również rekordowa liczba cinematików może świadczyć o bardzo udanym okresie. Jednak warto wspomnieć, że pozostałe działy, w tym pion reklamy oraz creative arts, także pozyskują coraz większe projekty – powiedział Karol Żbikowski, prezes zarządu Platige Image. – Należy dodać, że nowym perspektywicznym kierunkiem rozwoju grupy kapitałowej Platige Image stał się rejon MENA (Middle East and North Africa), w którym widzimy duży potencjał do dalszego poszerzania współpracy – dodaje.

Platige Image podjęło decyzję o budowie nowego studia w technologii MoCap, które w przyszłości ma pozwolić na efektywniejszą pracę nad produkcjami, a także świadczenie nowych usług dla sektora game dev. Działania sprzedażowe wypełniły także portfel zleceń w pionie reklamy oraz entartainment/creative arts, w którym większość projektów realizowana była z użyciem silnika Unreal Engine. W zakresie rozwoju produktów własnych ruszyły prace nad produkcją gier w spółkach Image Games SA (przedsięwzięcie realizowane wspólne z Movie Games SA) oraz PJ Games sp. z o.o. Trwają również prace nad uruchomieniem kolejnych projektów gamingowych. III kwartał to także dalszy rozwój współpracy z globalnymi wydawcami i producentami gier, np. Activision Publishing Inc. nad filmami do serii “Call of Duty”. To także czas finalnych prac nad drugim sezonem “Wiedźmina”, którego premiera planowana jest na 17 grudnia br.