Kraj

Gry uliczne” - ruszył nowy sezon podcastu Mateusza Baczyńskiego i Janusza Schwertnera

- Przez wiele lat narratorami opowieści o polskim świecie przestępczym byli głównie gangsterzy. Opowiadali barwnie, ale ich przekaz był bardzo jednostronny. Z kolei prawdziwi bohaterowie, czyli policjanci kryminalni, zwykle pozostawali gdzieś z boku. Nie znaliśmy ani ich twarzy, ani nazwisk. Postanowiliśmy to zmienić – mówi Janusz Schwertner, twórca i współprowadzący podcast "Gry uliczne”.

Podcast “Gry uliczne” jest serią wywiadów z policjantami kryminalnymi rozpracowującymi polskie mafie. Gospodarzami podcastu są dziennikarze Onetu (RASP): Mateusz Baczyński i Janusz Schwertner. Rozmowy prowadzone są co piątek z osobami, które w latach 90. były na pierwszej linii w walce z przestępczością zorganizowaną. Pierwszy odcinek nowego sezonu “Gier ulicznych” zadebiutuje 27 maja o godz. 20.00 na Onet.pl.

W kolejnym sezonie podcastu “Gry uliczne” słuchacze dostaną prawdziwe opowieści o bezwzględnych przestępcach, pokazane z perspektywy pracy nieustępliwych policjantów.

– Przez wiele lat narratorami opowieści o polskim świecie przestępczym byli głównie gangsterzy.
Opowiadali barwnie, ale ich przekaz był bardzo jednostronny. Z kolei prawdziwi bohaterowie, czyli
policjanci kryminalni, zwykle pozostawali gdzieś z boku. Nie znaliśmy ani ich twarzy, ani nazwisk.
Postanowiliśmy to zmienić – mówi Janusz Schwertner, twórca i współprowadzący podcast “Gry uliczne”.


Nowe odcinki “Gier ulicznych” po premierze na Onet.pl są dostępne w ofercie Onet Audio oraz na popularnych platformach podcastowych.