Kraj

Günter Forster, prezes Wydawnictwa Unit, odchodzi z firmy

Po dziewięciu latach pracy na stanowisku prezesa Wydawnictwa Unit wchodzącego w skład koncernu wydawniczego Ebner Ulm Günter Forster podjął decyzję...

Po dziewięciu latach pracy na stanowisku prezesa Wydawnictwa Unit wchodzącego w skład koncernu wydawniczego Ebner Ulm Günter Forster podjął decyzję o powrocie do Niemiec i skoncentrowaniu się na rozwoju działalności swojej firmy doradczej.

Na stanowisku prezesa zastąpiła go Beata Łuczyńska, dotychczasowa dyrektor wydawnictwa i członek zarządu. Będzie raportować bezpośrednio do prezesa grupy wydawniczej Ebner Verlag Gerrita Kleina. Na stanowisko dyrektora wydawnictwa awansowała dotychczasowa kierownik działu marketingu i dystrybucji Dorota Mazurek.

“Przez ostatnich dziewięć lat Günter Forster zarządzał Wydawnictwem Unit (10 tytułów branżowych i segmentu special interest) z dużym zaangażowaniem, przyczyniając się do jego rozwoju” – podano w informacji prasowej.

Günter Forster będzie wykorzystywał wszechstronne doświadczenie w pracy na arenie międzynarodowej, kontynuując działalność doradczą za pośrednictwem swojej firmy z siedzibą w Monachium. (BG)