Kraj

HBO pracuje nad drugim sezonem "Watahy"

Obecnie nadawca pracuje w Polsce nad realizacją dwóch seriali.

HBO Polska pracuje nad drugim sezonem serialu “Wataha”. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności i zaangażowania widzów, w związku z czym podjęliśmy decyzję o produkcji drugiego sezonu – mówi Michał Kozicki, prezes HBO Polska.

Według Nielsen Audience Measurment nadawany jesienią 2014 r. w HBO pierwszy sezon “Watahy” zgromadził 335 tys. widzów, a SHR, udział w runku widowni, wyniósł 1,9 proc. (grupa 4+).

Obecnie HBO Polska pracuje nad realizacją dwóch seriali. – Od kwietnia trwają zdjęcia do drugiego sezonu “Paktu”, a od kilku miesięcy przygotowujemy się równie intensywnie do wejścia w fazę produkcji drugiego sezonu “Watahy” – mówi Iza Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska.

“Wataha” była emitowana w 15 krajach, w których obecne jest HBO Europe, m.in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i Chorwacji. Była też prezentowana na festiwalu Series Mania w Paryżu. Wkrótce odbędzie się premiera “Watahy” w brytyjskim Channel 4 w cyklu prezentującym produkcje z całego świata. Producentem wykonawczym drugiego sezonu serialu będzie ponownie ATM Grupa.