Zagranica

Henkel przejmuje Shiseido Hair Professional

Shiseido Professional jest obecne w większości krajów regionu Azji i Pacyfiku, który jest znany jako silne centrum innowacji i trendów kosmetycznych. Najważniejsze rynki to: Japonia, Chiny i Korea Południowa.

Henkel przejmuje markę Shiseido Hair Professional w regionie Azji i Pacyfiku, która oferuje produkty profesjonalne dla salonów fryzjerskich (do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów, a także środki do trwałej ondulacji). Shiseido zachowa 20-procentowy udział w Japonii.

Sprzedaż Shiseido w 2020 r. wyniosła 100 milionów euro, a zatrudnienie ponad 500 osób. Shiseido Professional jest obecne w większości krajów regionu Azji i Pacyfiku, który jest znany jako silne centrum innowacji i trendów kosmetycznych. Najważniejsze rynki to: Japonia, Chiny i Korea Południowa.

Akwizycja jest kolejnym krokiem ku wzmacnianiu biznesu Henkel Hair Professional. W 2014 r. Henkel kupił trzy amerykańskie firmy: Sexy Hair, Alterna i Kenra, a w 2017 r. Henkel z sukcesem sfinalizował przejęcie Nattura Laboratorios i północnoamerykańskiego oddziału Hair Professional firmy Shiseido.