Kraj

Reklama

Open

IAA Power Podcast: Zofia Sanejko i Dorota N.Haller zachęcają do wzięcia udziału w wyborach

Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o aktywnym wspieraniu inicjatyw, których celem jest zachęcanie do wzięcia udziału w wyborach, a zrealizowany podcast jest jednym z wyrazów zaangażowania.

Co my jako branża komunikacji marketingowej możemy zrobić dla wyborów i dla kraju? Czy powinniśmy się angażować w kampanie profrekwencyjne? Jakie inicjatywy są prowadzone i akie wartości za nimi stoją? W najnowszym odcinku IAA Power Podcast ekspertki komunikacji marketingowej – Dorota N. Haller i Zofia Sanejko – rozmawiają o tym, dlaczego warto zdecydować 15 października, jak będzie wyglądał nasz kraj.
Podnoszenie świadomości obywatelskiej, pokazywanie, że udział w wyborach to prawo, z którego warto skorzystać, to główne cele licznie obecnie prowadzonych kampanii profrekwencyjnych, w które angażuje się również, zwykle pro bono, branża marketingowa.

We wsparcie wyborczych kampanii profrekwencyjnych angażuje się IAA Polska. Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o aktywnym wspieraniu inicjatyw, których celem jest zachęcanie do wzięcia udziału w wyborach, a zrealizowany podcast jest jednym z wyrazów zaangażowania.

-Jeżeli coś umiem, mam jakieś doświadczenie, to czuję potrzebę, żeby to wykorzystać w jak najlepszy sposób, dla dobra nie tylko swojego – tłumaczyła Zofia Sanejko,  dyrektor obsługi kluczowych klientów w kancelarii LGL, aktywnie wspierająca kampanię “To Twój wybór. Idź na wybory” (https://www.twojwybor.pl/). – Nie wyobrażam sobie, żebym nie starała się jakoś pomóc, żeby kraj, w którym mieszkam był jak najlepszy i aby mnie, moim bliskim i przyjaciołom dobrze się w nim żyło – dodaje.

Jak zauważyła Dorota N. Haller, wiceprezeska zarządu IAA Polska, CMO w Honor Polska, to kobiety są grupą docelową większości prowadzonych kampanii profrekwencyjnych. To bowiem one częściej rezygnują z prawa głosu lub głosują zgodnie z decyzją partnera, czy współmałżonka. W wyborach niedoreprezentowana jest grupa młodych kobiet w wieku 18-35 lat. Druga grupa, której obecność przy urnach i oddane głosy mogą okazać się decydujące, to kobiety dojrzałe, w wieku 50+, których jest w Polsce najwięcej.