Kraj

Marketing

IKEA, Castorama i Allegro wspierają warszawski projekt "Podaj dalej"

W jego ramach w stolicy powstaną Dzielnie – ogólnodostępne miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli zostawić używane rzeczy w dobrym stanie. Pierwsza ruszy na Saskiej Kępie w drugiej połowie kwietnia br.

Wsparty przez Urząd m.st. Warszawy projekt „Podaj dalej”, nawiązujący do trendów ekonomii współdzielenia i zero waste, został zainicjowany przez Aretę Szpurę, aktywistkę ekologiczną, autorkę książki „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety” i blogerkę. W ogólnodostępnych Dzielniach, z których pierwsza powstaje na Saskiej Kępie przy ul. Berezyńskiej 27, mieszkańcy będą mogli zostawić używane rzeczy w dobrym stanie, z których nie chcą już korzystać lub których nie potrzebują, a także niewykorzystaną żywność.

Liderem projektu związanego z Dzielnią Saska Kępa jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe, który udostępnia i remontuje lokal oraz odpowiada za realizację całego przedsięwzięcia. Inicjatywę wspierają także partnerzy biznesowi, członkowie platformy Partnerstwo dla Klimatu – firmy: IKEA, Castorama oraz Allegro.pl. IKEA wykonała projekt wnętrza Dzielni oraz przekazała meble i inne elementy wyposażenia, a Castorama dostarczyła materiały budowlane niezbędne do zrealizowania remontu lokalu. Allegro sfinansuje natomiast zakup pieca dwufunkcyjnego i lodówki. Partnerzy zadeklarowali również chęć zaangażowania się w przyszłą działalność obiektu.

Od lewej: zastępczyni burmistrza dzielnicy Praga-Południe Izabela Szostak-Smith, aktywistka Areta Szpura i burmistrz Tomasz Kucharski