Kraj

Indesit sponsorem polskiej reprezentacji piłki plażowej i partnerem Lech Beach Soccer Tour

Marka Indesit została głównym partnerem reprezentacji Polski w Beach Soccer i oficjalnym partnerem Lech Beach Soccer Tour w sezonie 2004....

Marka Indesit została głównym partnerem reprezentacji Polski w Beach Soccer i oficjalnym partnerem Lech Beach Soccer Tour w sezonie 2004. Zawodnicy będą nosić logo Indesit na koszulkach i innych strojach reprezentacji Polski, która w tym sezonie zadebiutuje w Europejskiej Lidze Beach Soccera. Ponadto logo Indesit znajdzie się na koszulkach wszystkich zawodników uczestniczących w tegorocznych imprezach tej dyscypliny w Polsce. Najważniejsze z nich odbędą się w wakacje w kurortach nadmorskich (będą to m.in. Mistrzostwa Polski Lech Beach Soccer); natomiast w Europejskiej Lidze Beach Soccera polska drużyna zagra na Majorce na początku sierpnia. Za promocję i rozwój tej stosunkowo młodej dyscypliny, jaką jest piłka plażowa, odpowiada w naszym kraju Beach Soccer Polska, której prezesem jest Michał Sieczko, były dziennikarz m.in. Radia Manhattan i TVN i manager klubu ŁKS-Ptak, od 2000 r. zarządzający agencją marketingu sportowego Sysko Sport Marketing.

Sponsoring piłki plażowej to dla Merloni Indesit Polska kolejny krok w długoterminowej strategii mocnego wiązania marki ze sportem i spędzaniem wolnego czasu. W marcu firma podpisała oficjalną umowę sponsorską z polską drużyną skoczków narciarskich. Współpraca ma potrwać do 2006 r., do zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie. W ramach kontraktu logo Indesit jest widoczne m.in. na kombinezonach sportowców, na nakryciach głowy skoczków i trenerów, na ubiorach treningowych oraz na samochodach wykorzystywanych przez drużynę.

W planach spółki na ten rok jest także m.in. współorganizowanie tenisowego turnieju cyklu ATP w Sopocie w sierpniu (na poziomie globalnym Merloni Elettrodomestici, spółka-matka Merloni Indesit Polska, jest sponsorem całego tego cyklu razem z marką Mercedes) oraz Maratonu Poznańskiego i meczów Siatkarskiej Ligi Mistrzów. (MG)