Kraj

Marketing

Izba Gospodarki Elektronicznej partnerem komiksu edukacyjnego o e-commerce

Autorem komiksu „Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce?” wydanego przez Edukomiks.pl jest bloger technologiczny, przedsiębiorca i inwestor Artur Kurasiński.

W ramach projektu Szkoła Gospodarki Cyfrowej Junior Izba Gospodarki Elektronicznej wspiera komiks edukacyjny Artura Kurasińskiego dla dzieci w wieku 8-12 lat “Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce”. To trzecia część edukacyjnej serii założonego przez Kurasińskiego wydawnictwa Edukomiks.

– Misją naszej organizacji jest szeroko pojęta edukacja cyfrowa. Dlatego bez wahania zaangażowaliśmy się w publikację komiksu i słuchowiska o Róży. Jest to kolejny element działań w ramach Szkoły Gospodarki Cyfrowej – Junior, gdzie dzieci ze szkół podstawowych zabieramy do biznesów cyfrowych, pokazując, jak działa świat e-commerce od podszewki. Jako mama dziewczynki w podobnym wieku co Róża wiem, jak wiele nawet specjalistycznych terminów można przekazać dzieciom, mówiąc do nich w niekonwencjonalny sposób. Język komiksu taki jest – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej. Zarówno komiks, jak i powstałe w ubiegłym roku słuchowisko, są dystrybuowane przez Izbę do współpracujących z organizacją placówek edukacyjnych oraz za pośrednictwem samorządów.

Kurasiński jest twórcą treści internetowych (od 15 lat prowadzi popularny blog o technologii, ostatnio jest też bardzo aktywny na platformie LinkedIn), a także przedsiębiorcą i inwestorem, wspólnikiem w 5 spółkach, w tym współzałożycielem i CEO wydawcy “Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce” – spółki Edukomiks działającej o 2019 r. Współautorem komiksu jest Tomasz Minkiewicz, scenarzysta, grafik i ilustrator, wraz z bratem Bartoszem autor serii komiksowej “Wilq Superbohater”.