Kraj

Joanna Parczyńska wydawcą obszaru Kultura i multimedia "Gazety Wyborczej"

Agora wyodrębniła nowy obszar, obejmujący "CoJestGrane24", obszar Kultura w "Gazecie Wyborczej", Centrum Premier Czerska 8/10 oraz wideo dziennika.

Joanna Parczyńska wydawcą obszaru Kultura i multimedia "Gazety Wyborczej"
Od stycznia 2018 r. wydawcą nowego obszaru Kultura i multimedia w “Gazecie Wyborczej” jest Joanna Parczyńska, wcześniej kierująca działem wideo Wyborcza.pl. Nadzorować będzie rozwój marki “CoJestGrane24”, obszar Kultura w “Gazecie Wyborczej”, a także działalność Centrum Premier Czerska 8/10, jednocześnie zarządzając działaniami wideo dziennika. Dotychczasowi wydawcy tych obszarów pozostają w swoich rolach, będą jednak raportować bezpośrednio do Joanny Parczyńskiej. Wydawcą “CoJestGrane24” jest Beata Jaworowska, obszaru Kultura w “Gazecie Wyborczej” – Barbara Piegdoń, a za Centrum Premier Czerska8/10 odpowiada Anna Kołtunowicz. 

– Kultura i multimedia to obszar bardzo dynamicznie rozwijający się w “Gazecie Wyborczej” i cieszący się coraz większym zainteresowaniem naszych odbiorców. W 2018 r. specjalnie dla nich będziemy m.in. częściej wydawać “Książki. Magazyn Do Czytania”, organizować jeszcze więcej ciekawych spotkań i wydarzeń kulturalnych – nie tylko w Centrum Premier Czerska 8/10, a także tworzyć kolejne atrakcyjne materiały wideo i projekty specjalne, jak choćby plebiscyt na Płytę Roku “Gazety Wyborczej” – mówi Jerzy Wójcik, wydawca “Gazety Wyborczej”. 

Joanna Parczyńska od sierpnia 2016 r. kieruje działem wideo Wyborcza.pl. Karierę rozpoczęła w Agorze, w dziale sprzedaży “Gazety Wyborczej”. Wprowadziła na rynek ogólnopolski bezpłatny dziennik “Metro”, była jego wydawcą i zarządzała pionem prasy bezpłatnej Agory. W latach 2011, 2013-2015 związana z firmą Polska Press przeprowadziła rebranding gazety “Nasze Miasto” oraz proces integrowania serwisów wydawcy pod nazwą Naszemiasto.pl. W latach 2012-2013 była country managerem Gemius Polska, odpowiedzialnym m.in. za współpracę z PBI. Od 2015 r. zasiada w Europejskiej Radzie Dyrektorów INMA.