Kraj

Julia Gniadecka dołącza do zespołu Platige Films

W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures czy Paramount Pictures.

Julia Gniadecka dołącza do zespołu Platige Films
Do zespołu Platige Films dołączyła Julia Gniadecka. Jako producentka będzie odpowiedzialna za rozwój kontentu międzynarodowego. W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures czy Paramount Pictures.

Julia Gniadecka swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła już w wieku 18 lat w Studiu Filmowym Zebra. Dalej realizowała się na planach filmowych m.in. Agnieszki Holland (“Pokot”), Agnieszki Smoczyńskiej (“Córki dancingu”) czy Arkadiusza Jakubika (“Prosta historia o morderstwie”).

Jest jedyną w Polsce absolwentką prestiżowego MFA Peter Stark Producing Program na USC School of Cinematic Arts, uznawanej przez Hollywood Reporter za najlepszą szkołę filmową w Stanach Zjednoczonych. Po niespełna miesiącu po przyjeździe do Stanów rozpoczęła staż w Paramount Pictures, gdzie pracowała m.in. przy dostępnym na Netflixie serialu “Alienista”. Następnym krokiem była praca w Searchlight Pictures, gdy studio realizowało m.in. “Jojo Rabbit” i prowadziło kampanie oscarowe tytułów “Kształt wody” oraz “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”.

W ostatnich latach pracowała w zespole producenckim Stevena Soderbergha, m.in. przy filmach “Wysokie loty” (2019) i “Niech gadają” (2020) z Meryl Streep w roli głównej. Ostatnio premierę miał również realizowany z jej udziałem hiszpańskojęzyczny thriller “Bezpieczna odległość” (2021), wyprodukowany m.in. przez Marka Johnsona (“Breaking Bad”) i Pablo Larraína (“Spencer”) dla Netflixa. Z portfolio filmów, przy których pracowała, na swoją premierę czeka też “Dog”, produkcja MGM, której współreżyserem jest Channing Tatum. Dotychczas pracowała na planach filmowych w kilkunastu krajach, w tym w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Chile. Do Platige dołącza z aktywną znajomością międzynarodowego rynku – od developmentu po dystrybucję.