Kraj

Justyna Kowalczyk zamiast Raiffeisen Polbanku będzie reklamowała Santander Consumer Bank

Ma to związek z jej wejściem do norweskiego zawodowego Teamu Santander.

Sezon biegów narciarskich właśnie rusza, nic więc dziwnego, że uwaga skupia się na Justynie Kowalczyk, naszej najbardziej utytułowanej narciarskiej biegaczce. A tu niespodzianka – Justyna zdecydowała się zmienić barwy. Nie będzie już reklamowała banku Raiffeisen Polbank, a zamiast niego będzie swoim wizerunkiem wspierała Santander Consumer Bank. To bank specjalizujący się w pożyczkach gotówkowych i kredytach (np. samochodowych), kontrolowany przez Bank Zachodni WBK, należący do hiszpańskiej grupy Santander Bank.

Justyna Kowalczyk była twarzą reklamową banku Polbank EFG od lata 2010 r. W marcu 2012 r. bank przedłużył pierwszy dwuletni kontrakt ze sportsmenką na kolejne dwa lata – do 2014 r. Raiffeisen ”odziedziczył” tę umowę reklamową wraz z przejęciem Polbanku na przełomie 2012 i 2013 r. (kontrakt obowiązywał do czerwca 2014 r.). W czerwcu 2014 r. w ”Gazecie Wyborczej” ukazał się wywiad z mistrzynią, w którym Kowalczyk przyznała, że od dłuższego czasu zmaga się z depresją i problemami osobistymi. W mediach pojawiły się spekulacje, że dalsza kariera sportowa zawodniczki stoi pod znakiem zapytania. Pojawiły się także, jak się okazuje nieprawdziwe, pogłoski, że Raiffeisen Polbank zdecydował się nie przedłużać z nią współpracy sponsorskiej. Bank był jej głównym sponsorem, a także sponsorem kadry (wspierał finansowo Polski Związek Narciarski). Bank przedłużył z nią kontrakt reklamowy, zrewidował jednak zasady – Justyna już nie występowała w reklamach ATL, ale firmowała nazwiskiem i wizerunkiem akcje specjalne, konkursy itp.

Obecna “zmiana barw” ma związek z decyzją Kowalczyk, iż od tego sezonu będzie występować także w maratonach narciarskich w barwach norweskiego zawodowego zespołu narciarskiego Santander Team. To pierwszy prywatny zawodowy zespół narciarski w Norwegii, który powstał w 2007 r.

Bliższe szczegóły na ten temat oraz na temat współpracy reklamowej Justyny Kowalczyk z Santander Consumer Bankiem mają zostać ujawnione w najbliższy piątek. Wiadomo już, że bank będzie głównym sponsorem biegaczki.