Kraj

KBR prezentuje półroczne wyniki słuchalności w polskich miastach

Radio Zet powoli odbudowuje słuchalność, Jedynka i Trójka odnotowują znaczne spadki.

KBR opublikowało dane dotyczące słuchalności stacji radiowych w największych polskich miastach.
W Warszawie na czele zestawienia znajduje się Radio Zet, które w fali styczeń-czerwiec 2018 r. uzyskało wynik 12,5 proc., co oznacza wzrost o 1,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Na drugim miejscu znalazła się stacja Tok FM (Agora) z wynikiem 10,5 proc., wzrost o 1,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ub.r. Trzecie miejsce przypadło Grupie RMF, której flagowa stacja osiągnęła wynik 9 proc. – również oznacza to wzrost słuchalności o 1,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem badania w ub.r. Na czwartym miejscu znajduje się Trójka w wynikiem 8,2 proc. – odnotowała istotny odpływ słuchaczy w porównaniu z wynikami z ub.r. w tym okresie, aż o 2,9 proc. Słuchalność w Warszawie spadła również Jedynce – w badanym okresie br. osiągnęła wynik 5,6 proc., 7,3 proc. w ub.r.
W Krakowie na czele zestawienia znajduje się RMF FM z wynikiem 23,7 proc., 23,3 proc. w analogicznym okresie badania w ub.r. Na drugim miejscu znajduje się Radio Zet z aktualnym wynikiem 7,9 proc., 5,8 proc. w w roku poprzednim. W Krakowie na trzecim miejscu znalazła się Trójka z wynikiem słuchalności 7,7 proc., 10,2 proc. w ub.r. Straciło Radio Tok FM – aktualny wynik to 6,8 proc., 7,6 proc. w ub.r. W Krakowie Jedynka również straciła – obecny wynik to 3,2 proc., 5 proc. w ub.r.
W Trójmieście na czele zestawienia znalazło się RMF FM z wynikiem 15,3 proc., 18,3 proc. w ub.r. Na drugim miejscu znalazła się Trójka z wynikiem 10,7 proc., 12,7 proc. w analogicznym okresie w ub.r. NIe zmieniły się wyniki Radia Zet i utrzymały się na poziomie 10,3 proc.
We Wrocławiu najmniej słuchaczy straciła w porównaniu z analogicznym okresem badania w ub.r. Trójka – obecny wynik to 10,7 proc., 11 proc. ub.r. Trójka utrzymuje się na drugim miejscu popularności we Wrocławiu. Na trzecim miejscu zestawienia w stolicy Dolnego Śląska znalazła się Eska z wynikiem 8,2 proc., co oznacza poprawę wyników o 0,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ub.r. Na czele wrocławskiego zestawienia nie ma zaskoczeń – liderem pozostaje RMF FM z wynikiem 12,9 proc., 11,5 proc. ub.r.