Kraj

Reklama

Top news

Klarna z pierwszą polską kampanią telewizyjną [wideo]

Celem jest przybliżenie polskim konsumentom marki Klarna oraz oferowanego produktu “Zapłać za 30 dni”, a także edukacja klientów w zakresie korzystania z płatności odroczonych i ich zalet.

W humorystycznych spotach płatność za 30 dni od Klarny została przedstawiona jako przyjaciółka “na odległość”, która trzyma się na dystans, zapewniając swobodę i bezpieczeństwo podczas zakupów.

Kampania szwedzkiej firmy rozpoczęła się 13 czerwca br. i potrwa do końca miesiąca. 30- i 15-sekundowe spoty w dwóch wersjach są emitowane w TVN i Polsacie. Działania online objęły komunikację w mediach społecznościowych (YouTube, Facebook, Instagram) oraz premium display w ogólnopolskich portalach internetowych. Za stworzenie koncepcji kreatywnej i produkcję spotu odpowiada Klarna, a za zakup mediów – Mediacom.

– Osoby obsesyjnie skoncentrowane na jednym zadaniu są zwykle doskonale w tym, co robią, nawet jeśli czasem wydają się osobliwe. Takie są właśnie produkty Klarny, które w humorystyczny sposób spersonifikowaliśmy w spotach – mówi Agnieszka Jabłońska-Twaróg, B2C marketing manager w Klarna Polska, która odpowiada za realizację kampanii na polskim rynku. – Klarna jest bankiem, ale komunikujemy się inaczej niż konkurencja, zachowując unikalny styl, który pokochali klienci na całym świecie. Kampania wideo, która właśnie wystartowała w Polsce, doskonale się w niego wpisuje. Pozwala nam w pełni pokazać, czym jest nasze słynne “smoooth”. Polskim akcentem w jednym ze spotów jest symbol lat 70. – różowy fiat 126p, którym podróżuje główna bohaterka – dodaje Jabłońska-Twaróg.