Kraj

Kolejni dziennikarze odchodzą z radiowej Trójki

Tym razem są to m.in. Piotr Stelmach, Gabriela Darmetko, Katarzyna Pruchnicka, Patrycjusz Wyżga i Roma Leszczyńska.

Jak informowaliśmy w serwisie MMP24 z 21 sierpnia Kuba Strzyczkowski został przez prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską usunięty ze stanowiska redaktora naczelnego Programu Trzeciego. Decyzja zapoczątkowała kolejną falę odejść z Trójki. Najpierw ze stacją pożegnali się m.in. Tomasz Michniewicz i Beata Pawlikowska – po zaledwie kilku audycjach na antenie. W połowie września odszedł wieloletni dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Piotr Stelmach, związany z Trójką od ponad 20 lat. Po nim odeszła ze stacji Gabriela Darmetko, a wczoraj o złożeniu wypowiedzenia poinformowała dziennikarka muzyczna i kulturalna Katarzyna Pruchnicka, z Trójką związana od 2001 r. jako reporterka w redakcjach publicystyki i aktualności, wydawczyni “Klubu Trójki” i “Prywatnej Kolekcji” oraz prowadząca audycje kulinarne i sobotnie poranki. 28 września wieczorem o swoim odejściu poinformował w mediach społecznościowych Patrycjusz Wyżga, który stałe współpracował ze stacją od 2018 r., prowadząc popołudniowe wydania “Zapraszamy do Trójki”, a jesienią ub.r. został też gospodarzem cotygodniowej audycji “Akcja, giełda!”. Ze stacją pożegnali się również Grażyna Dobroń, Tomasz Rożek, który w porankach w Trójce prowadził krótkie pasmo naukowe oraz wieloletnie wydawczynie: Roma Leszczyńska i Edyta Kocemba.

W miejsce Kuby Strzyczkowskiego dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal jest też dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Na wicedyrektorów stacji powołano Marka Wiernika i Piotra Kordaszewskiego.
Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 3,9% udziału w rynku słuchalności, to rekordowo niski wynik stacji w tym badaniu.