Kraj

Krzysztof Kruszewski rezygnuje z funkcji CEO Kantar Polska

Jest związany z firmami, które obecnie wchodzą w skład Kantara od 1990 r.

Krzysztof Kruszewski, CEO Kantar Polska, podjął decyzję o rozstaniu z firmą. – W ciągu ponad 30 lat, w ramach SMG/KRC Poland, OBOP, Millward Brown, TNS i ostatnio Kantara, udało się nam zrealizować jeden z najbardziej fascynujących i pożytecznych biznesowych eksperymentów, z jakimi miałem okazję się zetknąć: udowodnić, że organizacja oparta na klasycznych, humanistycznych wartościach społecznych, oferująca swoim pracownikom godne warunki pracy, promująca uczciwość, lojalność i po prostu dobre serce może skutecznie walczyć na rynku wolnej konkurencji i generować godne podziwu zyski. Eksperyment się powiódł i jest to naprawdę dobra, a nie całkiem oczywista nowina – komentuje Kruszewski.

Jak pisze firma w oświadczeniu: “Kantar zarówno globalnie, jak i na poziomach lokalnych przechodzi obecnie przez okres transformacji, której celem jest unowocześnienie i uproszczenie oferty badawczej, a także modelu biznesowego. Proces ten rozpisany był na blisko dwa lata, jednak pandemia COVID-19 i problemy biznesowe, które dotknęły wiele przedsiębiorstw spowodowały konieczność znaczącego przyśpieszenia zmian. Krzysztof Kruszewski wraz z zarządem Kantar Polska przygotował i rozpoczął realizację transformacji firmy, jednak po tym ważnym, wstępnym etapie postanowił pozostawić dalszą realizację zmian zarządowi firmy”.

Krzysztof Kruszewski będzie pełnił obowiązki CEO Kantar Polska do końca lutego 2021, następnie przez rok będzie związany z Kantarem w roli doradcy i konsultanta. Wraz z odejściem Kruszewskiego wszystkie kompetencje CEO przejmie zarząd Kantar Polska.

Kruszewski nie zdradza na razie szczegółów swoich planów zawodowych po tym okresie