Kraj

Krzysztof Varga felietonistą "Newsweeka"

Na łamach "Gazety Wyborczej" zamieścił pożegnalny felieton - "Dziś rozstaję się z połową mojego życia - rozstaję się z częścią samego siebie".

Pisarz, dziennikarz i felietonista “Gazety Wyborczej” Krzysztof Varga zamieścił wczoraj w magazynie “duży Format” pożegnalny felieton. Od poniedziałku będzie publikowął swoje cotygodniowe felietony w “Newsweeku”. Powodów swojego odejścia nie podał. 
W treści felietonu Varga wyraźnie wspomina czasy początków “Gazety Wyborczej”, którą formowali m.in. Adam Michnik, Helena Łuczywo czy Antoni Pawlak. Varga przypomina, że jego związku z “Gazetą Wyborczą”, w której pełnił różne funkcje – m.in. kierownicze, sięgają początków lat 90. “Odchodzę z »Gazety« z uczuciem dojmującej melancholii, bo rozstaję się nie tylko z budynkiem, z firmą, która dawała mi przez te lata zatrudnienie i zgodziła się lat temu dziesięć, abym zakończył rozdział redaktorski i stał się wyłącznie felietonistą i recenzentem, i to pracującym zdalnie. Dziś rozstaję się z połową mojego życia – rozstaję się z częścią samego siebie” – zakończył swój felieton pisarz. Poinformował czytelników, że od poniedziałku jego felietony będzie można przeczytać w “Newsweeku”. 
Varga jest autorem m.in. powieści “Sonnenberg” (2018), “Masakra” (2015) czy zbioru esejów “Gulasz z turula”, za który w 2009 r. otrzymał Nagrodę Czytelników Nike. Zbiór 100 najlepszych felietonów autora, publikowanych wcześniej w „Dużym Formacie”, ukazał się w formie książkowej w 2016 r. Jego ostatnia książka, “Dziennik hipopotama”, wydana przez Iskry, miała premierę w końcu sierpnia br.