Kraj

Kuba Piotrkowicz nowym prezesem Virtualo

Paweł Heba dołącza do zarządu.

Kuba Piotrkowicz objął funkcję prezesa zarządu Virtualo. Jego nominacja ma wzmocnić rozwój treści cyfrowych w Grupie Empik. Do zarządu dołączył także Paweł Heba, który pełni funkcję dyrektora kreatywnego.

Kuba Piotrkowicz
Kuba Piotrkowicz od ponad 10 lat zajmuje się biznesem technologicznym w Europie i Azji. Pracował dla spółek należących do Rocket Internet, jednej z największych firm internetowych na świecie. W Tajlandii był co-founderem Foodpanda, firmy zajmującej się zamówieniami i dostawą jedzenia. Później w Singapurze i Indonezji pełnił funkcję COO w innowacyjnej aplikacji modowej LYKE, którą pobrało ponad 2 mln osób.
Od 2018 r. zajmuje stanowisko head of Empik Go.

Paweł Heba, który nadal będzie sprawował funkcję dyrektora kreatywnego w Grupie Empik ma szerokie doświadczenie jako strateg i producent ds. treści kulturalnych. Przez wiele lat był związany z Viacom International Media Networks w Polsce i Szwecji, gdzie odpowiadał za ramówki i strategię kanałów MTV, VIVA i Vh1 na rejony Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. Pracował również jako szef programmingu i marketingu dla polskiego oddziału
grupy A+E Networks, właściciela m.in. kanałów History, Crime & Investigation Polsat oraz Lifetime. W 2017 r. brał udział w starcie platformy VoD Showmax, w której następnie pracował jako szef strategii kontentowej.

Kuba Piotrkowicz na stanowisku prezesa Virtualo zastąpił Macieja Jaworskiego, który pełnił tę funkcję od marca 2018 r. Z końcem czerwca z zarządu odeszła także Danuta Górnicka, która w okresie przekazywania obowiązków nadal będzie pełniła funkcję dyrektora handlowego. W składzie zarządu pozostaje Iwona Rytel jako dyrektor finansowy.