Kraj

Lego świętuje Dzień Życzliwości w Krakowie i Wrocławiu

Ambasadorem święta w Polsce jest Marcin Prokop.

Lego świętuje Dzień Życzliwości w Krakowie i Wrocławiu
Krakowskie Biuro Festiwalowe wybrało w br. dwa miasta w Polsce – Kraków i Wrocław, aby w nich świętować Dzień Życzliwości. To dwa miejsca ekspozycji wielkoformatowych instalacji zbudowanych z klocków, które nawiązują do symboli, historii i dziedzictwa tych miast. Jest to część globalnej akcji #RebuildTheWorld, której celem jest rozwijanie kreatywności u dzieci. W Krakowie tuż obok Smoka Wawelskiego stanęła owca ziejąca ogniem (oczywiście bezpiecznym ogniem z klocków), a obok wrocławskiego krasnala Życzliwka pojawiło się pole słoneczników, bo krasnal Życzliwek w swojej dłoni trzyma słonecznika – symbol radości i zabawy.
Cała akcja jest związana z Dniem Życzliwości, który na całym świecie jest obchodzony 21 listopada. Ambasadorem akcji jest Marcin Prokop, który będzie zamieszczał w swoich mediach społecznościowych relacje z obu miast.

Lego świętuje Dzień Życzliwości w Krakowie i Wrocławiu
Krakowska instalacja powstawała pod okiem czeskiego konstruktora Libora Udržala, który wraz z zespołem do budowy owcy wykorzystał kilkanaście tysięcy klocków Lego, ważących łącznie 62 kg. Jej projektowanie trwało 39 godzin, zaś sam proces budowania zajął łącznie 86 godzin. Instalacja we Wrocławiu również powstała pod okiem tego konstruktora. Razem z czteroosobowym zespołem wykorzystał kilkanaście tysięcy klocków, ważących łącznie 68 kg. Ich stworzenie zajęło 236 godzin. Obie instalacje można oglądać do świąt Bożego Narodzenia.