Kraj

Marketing

Lidl Polska i WWF z pilotażem programu "Dieta przyjazna planecie"

Obecnie w pilotażu programu edukacyjnego biorą udział wybrane szkoły z trzech województw. Jesienią br. do pierwszej edycji programu zostaną zaproszone placówki z całej Polski.

Po wspólnej kampanii edukacyjnej „Zmień dietę, by chronić planetę” Lidl Polska i WWF Polska ponownie łączą siły przy programie edukacyjnym kierowanym do uczniów szkół podstawowych “Dieta przyjazna planecie”. Warsztaty edukacyjne kierowane są do uczniów i uczennic, ale także osób odpowiedzialnych w szkołach za zakupy spożywcze oraz jadłospisy. Celem programu jest uświadamianie znaczenia wyborów żywieniowych, które mają wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na stan środowiska naturalnego.

Pilotaż programu edukacyjnego “Dieta przyjazna planecie” rozpoczął się w kwietniu br., a zakończy się w czerwcu tego roku. Przeprowadzone zostały spotkania szkoleniowe dla żywieniowców, trwają zajęcia edukacyjne prowadzone z dziećmi przez trenerki WWF. W pilotażu udział wybrane szkoły z województw: mazowieckiego, łódzkiego oraz śląskiego. Wszystkie polskie szkoły podstawowe zostaną zaproszone do udziału w programie z początkiem nowego roku szkolnego.