Zagranica

Luca de Meo nowym prezesem Seata

Dotychczasowy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Audi od listopada na nowym stanowisku.

Luca de Meo nowym prezesem Seata
Od 1 listopada 2015 r. nowym prezesem Komitetu Wykonawczego Seat zostanie Luca de Meo – dotychczasowy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu marki Audi.
Luca de Meo zastąpi na miejscu Jürgena Stackmanna, który od tej chwili będzie wiceprezesem ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej marki Volkswagen.
De Meo jest absolwentem kierunku Business Administration na Università Commerciale Luigi Bocconi w Mediolanie. Ma ponad 20 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej, a karierę zaczynał w markach Renault i Toyota, by następnie rozwijać się w Grupie Fiat, gdzie stał na czele marek Lancia, Fiat i Alfa Romeo. W Grupie VW Luca de Meo rozpoczął pracę w 2009 r. jako dyrektor marketingu. Stanowisko członka zarządu i wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu Audi objął w 2012 r. Jest również członkiem rad nadzorczych Ducati i Lamborghini oraz prezesem zarządu Volkswagen Group Italia.
Jürgen Stackmann przewodniczył marce SEAT od maja 2013 r. Prowadził jej repozycjonowanie na rynku europejskim.

Wprowadzane zmiany mają nie wpłynąć na strategię lub kierunek rozwoju Seata. – Wierzymy, że nasz plan pozwoli utrzymać zrównoważony wzrost marki w przyszłości. Zaufanie do Grupy Volkswagena potwierdzają nasze niedawno ogłoszone inwestycje przeznaczone na badania i rozwój, wynoszące aż 3,3 mld euro – dodaje García Sanz.