Kraj

Personalia

Maciej Waligóra przewodniczącym jury na KIAF 2022

Udział w konkursie dla międzynarodowych agencji jest płatny i utworzy swoisty fundusz dla ukraińskiej branży reklamowej.

Maciej Waligóra, executive creative director DDB Warszawa, został przewodniczącym jednej z trzech międzynarodowych grup jurorskich w ramach Ukrainian Creative Stories KIAF 2022. Zespół pod jego nadzorem wyłoni zwycięzców w kategoriach: Film & Radio/Audio Advertising, Integrated Campaigns, Digital & Mobile Advertising, Social Media & Influence. Waligóra jest jednym z trzech Polaków zaproszonym do jury i jedynym przewodniczącym z naszego kraju.

KIAF jest częścią projektu Ukrainian Creative Stories. Festiwal jest najważniejszym wydarzeniem w branży reklamowej na Ukrainie i jednym z czołowych europejskich festiwali reklamy, który odbywa się na Ukrainie od 2000 r. W 2022 r., z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, program konkursu KIAF został ograniczony i skupił się na kategoriach Positive Change, gdzie projekty nagradzane są za kreatywność komunikacji istotnej społecznie.

Udział w konkursie dla międzynarodowych agencji jest płatny i utworzy swoisty fundusz dla ukraińskiej branży reklamowej. Wszystkie środki przekazane zostaną potrzebującym z Ukrainy.