Kraj

Media

Magdalena Rigamonti z nowym podcastem "Rosja. Stan umysłu"

Pierwszej z pięciu rozmów można wysłuchać od 25 kwietnia na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej Tok FM.

Nowy 5-odcinkowy cykl Magdaleny Rigamonti „Rosja. Stan umysłu” został zainaugurowany 25 kwietnia rozmową z Krystyną Kurczab-Redlich, autorką książek (ostatnia to “Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”), dziennikarką, w latach 1990-2014 korespondentką w Rosji, autorką filmów dokumentalnych o zbrodniach rosyjskich w Czeczenii. “Rosja to nie przestrzeń dla normalnego turysty ani dla normalnego człowieka. Jedyni cudzoziemcy, którzy tu siedzą dobrowolnie, to oszołomy poetyckie i kaleki psychiczne” – takim mocnym akcentem zaczyna się niemal dwugodzinna rozmowa.

Gośćmi kolejnych odcinków będą: Paweł Reszka, były korespondent “Rzeczpospolitej” w Moskwie, obecnie szef działu krajowego w “Polityce”, Barbara Włodarczyk, reporterka, wieloletnia korespondentka w Moskwie, Wacław Radziwinowicz, dziennikarz i reportażysta, w latach 2007-2015 korespondent “Gazety Wyborczej” w Rosji, oraz Witold Szabłowski, reportażysta od 2006 r. związany z “Gazetą Wyborczą” i “Dużym Formatem”.

Odcinki podcastu pojawiać się będą na tokfm.pl i w aplikacji Tok FM dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki. Ostatnia rozmowa w cyklu, dostępnym wyłącznie dla subskrybentów Tok FM Premium, zostanie wyemitowana 9 maja br.

Rigamonti jest m.in. autorką głośnego cyklu rozmów z politykami “Rzeczpospolita kościelna”, który otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii wywiad.