Kraj

Personalia

Marketing

Top news

Marcin Grabara nowym prezesem Rossmanna

24 maja oficjalnie zastąpi na stanowisku prezesa Rossmann SDP sp z.o.o. Marka Maruszaka, który po 24 latach w firmie przechodzi na emeryturę.

Marcin Grabara, nowy prezes zarządu Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., jest związany z firmą od 1997 r. Zaczynał jako stażysta w dziale zakupu, a sześć lat później był dyrektorem tego działu. W zarządzie Rossmanna od 2004 r. jako wiceprezes spółki odpowiadał za jej część komercyjną: działy zakupu i marketingu. Jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Wśród priorytetów Grabara wymienia rozwój firmy, w tym zainwestowanie 1,5 mld zł w najbliższych latach, osiągnięcie liczby 2 tys. drogerii stacjonarnych do 2025 r., sukcesywne powiększanie istniejących sklepów, utrzymanie pozycji lidera także w branżowym e-commerce, rozbudowę infrastruktury logistycznej i nacisk na nowoczesne technologie (aplikacja Rossmann PL i kasy samoobsługowe). Kontynuowana będzie również zainaugurowana w 2021 r. akcja „Czujesz klimat?”, ułatwiająca klientom wybór produktów przyjaznych środowisku. Ambicją Grabary jest też zdobycie przez Rossmanna pozycji lidera w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców.

Odchodzący na emeryturę dotychczasowy prezes Marek Maruszak kierował firmą od 1999 r. Sześć lat wcześniej w Łodzi sieć otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce.

Obecnie Rossmann ma w Polsce 1663 drogerie i zatrudnia ok. 17 tys. pracowników. Liczba osób robiących zakupy w tej sieci zbliża się do miliona dziennie.