Kraj

Personalia

Top news

Marcin Samek jako chief innovation officer, Natalia Drobniak - strategy group head w McCann Poland

Jednocześnie Maria Gajkowska awansowała na stanowisko senior strategic plannera. Odpowiada za kompleksową obsługę strategiczną kilku kluczowych klientów.

Marcin Samek objął nowo utworzone stanowisko chief innovation officera w McCann Poland, natomiast Natalia Drobniak
awansowała na strategy group heada. Dodatkowo Maria Gajkowska awansowała na stanowisko senior strategic plannera.

Marcin Samek to ekspert z ponad 18-letnim doświadczeniem w tworzeniu strategii marketingowych i komunikacyjnych. Karierę w McCann rozpoczął w 2013 r. jako dyrektor strategii, a od 2016 r. łączył tę funkcję z zarządzaniem działem SoMe. Teraz objął nowo powstałe stanowisko chief innovation officera, na którym będzie odpowiadał za innowacje i wdrażanie nowych produktów dla całej grupy McCann Poland. Współtworzone przez niego kampanie były wielokrotnie nagradzane na festiwalach branżowych, m.in. Effie, Cannes Lions, Golden Drum, Mixx Awards czy Webby Awards.
Jest również trenerem i wykładowcą w Szkole Strategii Marki SAR i MBS by Effie Program.

Natalia Drobniak to strateżka-psycholożka z ponad 8-letnim doświadczeniem w agencji reklamowej. Z McCann jest związana od blisko pięciu lat. Swoją drogę w McCann zaczynała od stanowiska strategic plannera pod okiem Marcina Samka, aby w 2022 r. objąć stanowisko strategy group heada. Wielokrotna laureatka nagród w konkursie Effie, jurorka w konkursach Innovation Awards czy Young Creatives.

Maria Gajkowska to strateżka związana z branżą reklamową od 2015 r. W McCann od maja 2021 r., gdzie awansowała na stanowisko senior strategic plannera i odpowiada za kompleksową obsługę strategiczną klientów Mastercard oraz KFC. Na koncie ma projekty nagradzane w konkursach Effie i KTR. Jest laureatką konkursu Young Creatives Cannes Lions.