Kraj

Marka Lipton Ice Tea chce pomóc chronić Bałtyk

We współpracy z firmą Seabin marka dba o recykling butelek i chce chronić środowisko przed zalewem plastiku.

PepsiCo poinformowało, że kupując napoje Lipton Ice Tea w butelkach w całości wykonanych z recyklingu w sieci sklepów Lidl Polska, konsumenci pomagają Fundacji Mare sprzątać Bałtyk. Firma deklaruje, że dzięki wsparciu finansowemu marki Lipton Ice Tea i współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu w Marinie Gdynia na Zatoce Gdańskiej zainstalowany został kolejny morski kosz. To już drugi Seabin zamontowany przez Fundację Mare na Bałtyku i czwarty taki kosz w Polsce.

Zanieczyszczenie mórz i oceanów plastikiem to niezwykle poważny problem. Każdego roku do wód morskich trafia od 4,8 mln do 12,7 mln ton plastiku. Odpady morskie, które trafiają do Morza Bałtyckiego, to głównie odpady pochodzące z gospodarstw domowych (48%) oraz odpady z działalności rekreacyjnej i turystycznej (33%). 56% wszystkich odpadów znajdowanych na bałtyckich plażach stanowią odpady plastikowe.

PepsiCo podkreśla, że wszystkie butelki Lipton Ice Tea są wykonane w 100% z recyklingu, czyli z przetworzonego plastiku pochodzącego m.in. z innych butelek PET. Butelki nadają się do kolejnego przetworzenia. Dzięki tej inicjatywie do obiegu ma trafiać o 2,3 tys. ton mniej plastiku rocznie.