Kraj

Marta Macke zakłada Shortlist

Była menedżerka DDB Warszawa będzie doradzać w procesach przetargowych.

Marta Macke zakłada firmę Shoirtlist, która będzie doradzać w procesach nowobiznesowych. Ma ona pomagać klientowi w przygotowaniu i przeprowadzeniu całego procesu przetargowego w sposób, który pozwoli na dokonanie najtrafniejszego wyboru, a jednocześnie pozwoli agencjom pracować na profesjonalnie przygotowanych materiałach, w odpowiednim horyzoncie czasowym.

Macke pracuje w branży komunikacji marketingowej od ponad 17 lat, w tym 15 lat w DDB. Przeszła wiele szczebli kariery w client service, współpracowała z londyńskim biurem sieci. Ostatnio w tej agencji pełniła funkcję business development directora.

– Ostatnie kilka lat pracy, liczne szkolenia i literatura z zakresu new businessu pokazały mi, jak trudna i ciągle jeszcze nie zawsze do końca profesjonalnie prowadzona jest to dziedzina. Obserwacja i analiza dziesiątków, jeśli nie setek procesów przetargowych, dyskusje z osobami zaangażowanymi w te procesy zarówno po stronie agencji komunikacji marketingowej, kierownictwa SAR, jak i klientów uświadomiły mi, jak dużo jest w tej dziedzinie do zrobienia – twierdzi Macke.