Kraj

Personalia

Marketing

Top news

Michał Bartkowiak nowym prezesem Vectry

Tomasz Żurański przechodzi do rady nadzorczej, gdzie ma nadzorować poszukiwanie inwestora.

Michał Bartkowiak

Michał Bartkowiak został nowym prezesem Vectry, operatora największej w kraju sieci kablowej, zastępując wieloletniego prezesa Tomasza Żurańskiego, który przechodzi do rady nadzorczej.

Michał Bartkowiak ma doświadczenie w zarządzaniu spółkami z różnych branż: farmaceutycznej, papierniczej, motoryzacyjnej, informatycznej czy telekomunikacyjnej. W ostatnich latach związany był z telekomunikacyjną Grupą Inea, gdzie początkowo zajmował stanowisko członka zarządu ds. finansowych, następnie (od 2017 r.) członka zarządu ds. operacyjnych, a finalnie – prezesa zarządu.

Tomasz Żurański jest związany z Vectrą od 1998 r., w latach 2002-2005 pełnił funkcję prezesa Telewizji Kablowej Vectra SA, a od 2004 r. – prezesa Vectry SA.

W styczniu br. do zarządu Vectry powołano także dwóch nowych członków: Wojciecha Danieluka i Sebastiana Jandę. Danieluk przed dołączeniem do Vectry był m.in. członkiem zarządu sieci komórkowej Play, natomiast Janda pracował w strukturach komercyjnych m.in. w Innogy oraz Procter & Gamble.

Vectra ujawniła, że rozpoczyna poszukiwania inwestora finansowego dla swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments. Na razie na doradców wybrała sobie Rotshild & Co i mInvestment Banking.

To właśnie Żurański w radzie nadzorczej będzie odpowiadał za wybór inwestora finansowego w obszarze rozwoju infrastruktury, inne potencjalne transakcje wspierające cele strategiczne firmy, relacje z kluczowymi dostawcami treści czy finansowanie działań rozwojowych grupy Vectra.

Sieć kablowa Vectry obejmuje zasięgiem 4,6 mln gospodarstw domowych w kraju, a z usług operatora korzysta ponad 1,7 mln klientów.