Kraj

Michał Buszko global video associate directorem MediaCom

Pokieruje globalnym rozwojem wideo w sieci MediaCom.

Michał Buszko global video associate directorem MediaCom

Michał Buszko, dotychczas investment associate director MediaCom Warszawa, awansował w międzynarodowych strukturach sieci i objął stanowisko global video associate directora MediaCom.

Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny m.in. za opracowanie i realizację globalnej strategii rozwoju wideo, w tym przede wszystkim rozwój narzędzi do optymalizacji kampanii (TV & online video). Do jego nowych kompetencji należeć także będą współpraca z globalnymi partnerami technologicznym, m.in. w celu opracowywania produktów dopasowanych do potrzeb poszczególnych oddziałów MediaComu i ich klientów.

Buszko od pięciu lat jest członkiem jednej z grup roboczych IAB, odpowiedzialnej za sektor audio-wideo. Teraz, w z związku ze zmianą roli w MediaComie, dołączył także do europejskiego IAB, gdzie także będzie zajmował się sektorem wideo.

Międzynarodowe obowiązki będzie dzielił pomiędzy pracę w londyńskiej centrali firmy a polskim oddziałem MediaComu, w którym nadal będzie odpowiadał za rozwój kompetencji w obszarze wideo. Michał Buszko pracuje w MediaCom Warszawa od 2007 r.