Kraj

Michał Narkiewicz-Jodko nowym dyrektorem Trójki

Prezes Kamińska odwołuje Kubę Strzyczkowskiego ze stanowiska.

Program Trzeci Polskiego Radia w swoich mediach społecznościowych poinformował, że nowym dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko. Dotychczasowy szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia zastąpi Jakuba Strzyczkowskiego. Jak informowaliśmy w serwisie MMP24 z 26 maja, na czele radiowej Trójki Kuba Strzyczkowski stanął po aferze z ocenzurowaniem Listy Przebojów LP3. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego.

W ciągu dwóch miesięcy sprawowania funkcji dyrektora Trójki Strzyczkowskiemu udało się namówić do powrotu na antenę m.in. Michała Olszańskiego, Marcina Łukawskiego, Beatę Michniewicz czy Katarzynę Stoparczyk. Sam prowadził również audycję “Za, a nawet przeciw”. Wczoraj poinformował, że od września obowiązki na stanowisku dyrektora nie pozwolą mu na obecność na antenie i prowadzenie swojej autorskiej audycji. Ma go zastąpić Marcin Pośpiech. 20 sierpnia prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała ze stanowiska dyrektora Kubę Strzyczkowskiego, zapewniając, że pozostawia mu możliwość pozostania w stacji jako dziennikarz.
Michał Narkiewicz-Jodko szefem Agencji Muzycznej Polskiego Radia został w czerwcu br., zastąpił na tym stanowisku Bognę Kowalską. W MMP24 z 2016 r. informowaliśmy, że pracował w spółce Promotor United Entertainment (Grupa ZPR Media) jako dyrektor produkcji. Z branżą medialną związany jest zawodowo od ponad 20 lat. Pracował już m.in. w Polskim Radiu, Telewizji Polskiej i domu mediowym Mastermind, należy do niego spółka eventowa 3 Sky Media.
W Facebooku radiowej Trójki pojawiła się informacja: “Poprawa wyników słuchalności, spójna wizja rozwoju Trójki, więcej dobrej muzyki – takie cele stawia sobie nowy dyrektor M. Narkiewicz-Jodko”.
Według badania Radio Track w drugim kwartale br. Trójka miała 4,3% udziału w rynku słuchalności, wobec 5,3% rok wcześniej.