Kraj

Michał Samul członkiem zarządu TVN Discovery Polska

Zgodnie z wczesniejsza zapowiedzią przejmuje też funkcje redaktora naczelnego TVN24 i "Faktów" oraz szefa pionu informacji TVN

Michał Samul obejmuje stanowisko szefa pionu informacji TVN. Jednocześnie dołącza do zarządu TVN Discovery Polska. Samul przejmuje funkcje redaktora naczelnego TVN24 i “Faktów” oraz szefa pionu informacji TVN od Adama Pieczyńskiego, który postanowił zakończyć karierę zawodową. Jako członek zarządu TVN Discovery Polska Samul będzie odpowiadał za wszystkie kanały i programy informacyjne oraz newsowe serwisy online nadawcy.

Michał Samul związany jest z TVN24, od początku jej istnienia. Od 2001 roku był wydawcą anteny, w 2003 r. został szefem zespołu redaktorów a następnie także zespołu wydawców stacji.

Od chwili uruchomienia TVN24 współpracował z Adamem Pieczyńskim. Przez ostatnie 12 lat był zastępcą redaktora naczelnego, od 2014 roku zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Programów i Nowych Mediów TVN24. Odpowiadał w tym czasie m.in. za współpracę z innymi mediami, rekrutację dziennikarzy, wydania specjalne, wieczory wyborcze, wprowadzanie nowych programów i pasm. Nadzorował też pracę szefów portali informacyjnych TVN24.

Przed dołączeniem do zespołu TVN24 Samul związany był z Wizją TV a wcześniej współpracował m.in. z TVP (TAI).  O tym, że Samul pokieruje pionem informacji w TVN i zastapi Adama Pieczyńskiego pisaliśmy w MMP24 w wydaniu z 28 listopada.