Kraj

Mondelez z własnym sklepem na Allegro

Spółka wprowadzi m.in. asortyment świąteczny.

Producent słodyczy i przekąsek Mondelez Polska startuje z własnym sklepem na Allegro. Przez jedną z najpopularniejszych internetowych platform zakupowych online w Polsce są do nabycia słodycze marek Mondeleza, jak Milka, Toblerone, Oreo, Delicje, Prince Polo, Lubisie czy BelVita.
Docelowo Mondelez Polska rozszerzy ofertę sklepu o kolejne marki oraz produkty, w tym asortyment świąteczny.
W pierwszej połowie 2020 r. liczba firm prowadzących sprzedaż na Allegro wzrosła o 14% do 117 tys., a liczba ofert o 21% do 164 mln (średnio ponad 100 nowych co minutę). Byli to zarówno mali i średni przedsiębiorcy, jak i duże, rozpoznawalne marki.
– Zakupy spożywcze na Allegro stają się coraz bardziej popularne. W pierwszym półroczu odnotowaliśmy wzrost obrotu o prawie 150%, który został wygenerowany przez ponad 1,3 mln kupujących. Obecnie około 66 mln wszystkich ofert Allegro może być dostarczonych do 2 dni po zakupie, w tym 16 mln w ciągu 1 dnia. Niedawno uruchomiliśmy też możliwość dostawy w sobotę – skomentował Damian Zapłata, członek zarządu i chief commercial officer w Allegro.
Oficjalny sklep internetowy Mondelez Polska oferuje ponad 120 różnych produktów marek takich jak Milka, Oreo, Delicje, Nussbeisser, Toblerone, Lubisie czy BelVita. Dodatkowo firma planuje stopniowe poszerzanie asortymentu o kolejne marki z portfolio słodyczy i przekąsek, w tym także produkty sezonowe – już niedługo w ofercie znajdzie się typowo świąteczny asortyment.