Kraj

Personalia

Media

Top news

Monika Tutak-Goll na czele wszystkich redakcji marki "Wysokie Obcasy" 

Dotychczasowa redaktor naczelna "Wysokich Obcasów" Aleksandra Klich zdecydowała się zakończyć współpracę z Agorą, wkrótce obejmie stanowisko szefowej Biblioteki Publicznej w Rybniku.

Monika Tutak-Goll, fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Od 1 grudnia 2022 r. nową naczelną redakcji “Wysokich Obcasów” (tygodnika, serwisu Wysokieobcasy.pl oraz miesięcznika “Wysokie Obcasy Extra”) będzie Monika Tutak-Goll. Z marką “Wysokie Obcasy” jest związana od ponad 12 lat. Od 8 jest ich wicenaczelną – pracowała kolejno z Agnieszką Jucewicz, Pauliną Reiter, Ewą Wieczorek i Aleksandrą Klich. Od lat zajmuje się prawami kobiet w Polsce. Jest autorka książki dla dzieci “O mamie, która połknęła budzik”, współautorką antologii “Walka jest kobietą” oraz autorką książki “To nie deszcz, to ludzie” – wywiadu z Haliną Birenbaum, polsko-izraelską poetką, pisarką, Superbohaterką “Wysokich Obcasów”. 

 – Zdecydowaliśmy się powierzyć Monice markę bardzo silną misyjnie i biznesowo, bo widzimy, że jest jej oddana całym sercem. Za wyborem Moniki stoją też jej cechy charakteru – to osoba, która szanuje ludzi i jest wierna wartościom bliskim całej “Wyborczej”. A przy tym zespół “Wysokich Obcasów” ceni Monikę i darzy ją zaufaniem – to dla mnie bardzo istotne kryterium przy wyborze nowej szefowej tej marki – wyjaśnia wyjaśnia Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej” i szefowa Wyborcza.pl.