Zagranica

MTG przejmie większość udziałów w ESL

Firma ESL ogłosiła porozumienie z międzynarodową grupą MTG, która przejmie większość udziałów w Turtle Entertainment GmbH, spółce holdingowej dla ESL i spółek zależnych.

Wraz z początkiem lipca firma ESL ogłosiła porozumienie z międzynarodową grupą MTG, która przejmie większość udziałów w Turtle Entertainment GmbH, spółce holdingowej dla ESL i spółek zależnych. ESL to jedna z największych na świecie firm zajmujących się e-sportem. Zgodnie z warunkami nabycia MTG zostanie większościowym udziałowcem w Turtle Entertainment GmbH za 78 mln euro.
Firma Turtle Entertainment GmbH została założona w 2000 r. Ma w portfolio e-sportowe marki i produkty, jak Intel Extreme Masters, ESL One i ESL ESEA Pro League. Zespół zarządzający wciąż będzie zajmował się prowadzeniem ESL; zawarł długoterminowe umowy, dzięki którym będzie mógł kontynuować rozwój firmy przez globalne, strategiczne, międzynarodowe współprace. Obaj dyrektorzy zarządzający, Ralf Reichert i Heinrich Zetlmayer, podobnie jak pierwotny założyciel Jens Hilgers i inwestor platformy ESL Play Jan Philipp Reining, zostaną w zespole zarządzającym ESL. Wysiłki dla produktów ESL i produktów sprzedawanych pod marką dystrybutora wciąż zarządzane będą przez Michała “Carmaca” Blicharza i Jamesa “Kenningta” Lampkina odpowiednio z biura ESL w USA i siedziby głównej firmy w Kolonii.