Kraj

Newton Media kolejnym klientem ReproPolu

ReproPol i Newton Media podpisały umowę dotyczącą korzystania z bazy prasowej wydawców reprezentowanych przez organizację. Jest to kolejna firma, która...

ReproPol i Newton Media podpisały umowę dotyczącą korzystania z bazy prasowej wydawców reprezentowanych przez organizację. Jest to kolejna firma, która nawiązała taką współpracę. Dotychczas umowy podpisały TAI i wydawnictwo Jar-eprasa.com.

W ramach kontraktu Newton Media rozszerzy zakres wydawców, z treści których korzysta. Do tej pory miał podpisane indywidualne umowy m.in. z: Infor Biznes, Presspublicą i Agorą. Dzięki licencji może pobierać z bazy ReproPolu pełne wersje gazet oraz czasopism i dostarczać je klientom. Za każdy wycinek do swoich klientów przekazany w formie elektronicznej spółka zapłaci 0,18 zł. Kontrakt został podpisany na rok.

ReproPol został powołany przez Izbę Wydawców Prasy, jego celem jest reprezentowanie wydawców prasowych w zakresie publikacji ich treści w internecie. Obecnie w ramach organizacji działa 15 wydawców.

Newton Media jest częścią międzynarodowej grupy Newton Media działającej na rynkach: polskim, czeskim i słowackim. W Polsce podstawową usługą jest monitoring mediów. Wśród jej klientów są m.in.: Kancelaria Prezydenta RP, Agencja Rozwoju Gdyni oraz ZHP. (JD)